جستجو
Filters
بستن

پروژه شماره دوزی دوخت جغد: قسمت اول

خُب دوستان؛ تا اینجای کار، ما سعی کردیم تکنیک‌های پایه شماره دوزی را به طور دقیق و قدم به قدم به شما آموزش دهیم. اکنون نوبت به کار عملی رسیده است.

اولین پروژه شماره دوزی ما، یک جغد زیباست. اینکه چرا این الگوی شماره دوزی را انتخاب کردیم، به این دلیل است که علیرغم کوچک بودن و سادگی طرح، تقریباً همه انواع دوخت‌های شماره دوزی و مهارت‌های لازم در هنر شماره دوزی را در این پروژه عملاً فرا خواهید گرفت.

الگوی شماره دوزی جغد

دانلود الگوی شماره دوزی جغد

این پروژه به صورت گام به گام و در چندین ویدئو تهیه شده که باید به ترتیب فیلم‌ها را مشاهده بفرمایید.

آماده سازی ابزار و وسایل لازم برای پروژه شماره دوزی جغد

در اولین ویدئو از پروژه شماره دوزی جغد، با ابزار و وسایل شماره دوزی لازم برای این پروژه آشنا خواهید شد.

این ابزارها، شامل پارچه شماره دوزی کانت 11، کارگاه شماره دوزی، نخ، سوزن، قیچی و الگوی شماره دوزی می‌باشند.

در ادامه این پروژه، در ویدئوی دوم، روش برش پارچه شماره دوزی به اندازه الگو، و نصب آن روی کارگاه شماره دوزی را خواهیم آموخت.

خُب، حالا که پارچه را روی کارگاه شماره دوزی نصب کردیم، باید شروع به دوخت طرح شماره دوزی روی پارچه نماییم. در ویدئوی زیر، یاد می‌گیریم که از کجا و چگونه باید دوخت را شروع کنیم:

دوستان در حین دوخت الگو روی پارچه شماره دوزی، در بسیار اوقات، با نقاط رنگی پراکنده‌ای روی الگو مواجه می‌شویم که در ویدئوی زیر، با نحوه دوخت این نقاط پراکنده روی پارچه شماره دوزی آشنا می‌شویم.

یکی از کوک‌های مهم شماره دوزی، کوک یک چهارم است. در پروژه شماره دوزی جغد، در این قسمت نحوه زدن کوک یک چهارم، عملاً آشنا خواهیم شد.

نظر شما
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!