جستجو
Filters
بستن

آموزش‌های رایگان

بطری‌های کوچک شیشه‌ای یا بطری آرزوها، کاربردهای زیادی دارند. شکل‌ها وسایزهای بسیار متنوعی هم دارند. بطری‌های شیشه‌ای فانتزی، دارای اشکال قلب، تنگی شکل، حبابی، ستاره‌ای، زنبوری، مکعبی و کروی هستند. بطری‌های ساده، از سایزهای بسیار کوچک 18 میلی‌متر تا 10 سانتی‌متر در سایت پارسی‌مید عرضه شده‌اند. از سایزهای 9 و 10 سانتی‌متر بیشتر برای ساخت تراریوم استفاده می‌شود. اما در این آموزش از بطری شیشه‌ای سایز 4 سانتی‌متر برای ساخت گردنبند تراریوم استفاده شده است. این فیلم، روش ساخت گردنبند تراریوم با بطری شیشه‌ای به صورت قدم به قدم به شما آموزش می‌دهد.

آموزش شماره دوزی را از ابتدا و به صورت قدم به قدم در سایت پارسی مید می‌توانید یاد بگیرید. اگر این آموزش‌ها را دنبال کرده باشید، اکنون می‌توانید الگوهای مختلف را شماره دوزی کنید. امروز الگوی دوخت شماره دوزی گل رز را تقدیم شما می‌کنیم.

اغلب الگوهای چهل تکه دوزی، بر اساس بلوک‌ها طراحی می‌شوند که با تکرار این بلوک‌ها و از کنار هم قرار گرفتن آن‌ها، طرح چهل تکه کامل می‌شود. این بدان معناست که طرح اولیه چهل تکه را می‌توان ابتدا با طراحی بلوک آغاز نمود که کوچکترین واحد ساختمانی اصلی چهل تکه بوده و کار با آن ساده‌تر است. صدها و صدها طرح بلوکی برای چهل تکه وجود دارد که شما می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید و با پارچه‌ها و رنگ‌های مورد نظر خود، از آن‌ها در الگوی چهل تکه خود استفاده نمایید. اما همین‌که اصول طراحی را فرا گرفتید، خودتان می‌توانید الگوی چهل تکه دلخواه خود را طراحی کنید و از این کار لذت ببرید.

در درس اول ساخت افشانه‌ها، روش ساخت افشانه‌های ساده را فرا خواهیم گرفت.

در آموزش قبلی، روش زدن زنجیره نخفی از طریق حلقه جلویی را فرا گرفتید. در این قسمت از آموزش الگوهای قلاب بافی، زنجیره مخفی از طریق حلقه پشتی را فراخواهید گرفت.

دوستان خوب و همیشه همراه، امروز قصد داریم روش کشیدن الگوی یقه چهار گوش را به شما آموزش دهیم.

این الگو، که امواج روان و سیّال دریا را در ذهن تداعی می‌کند، طرحی زیبا روی بافته شما ایجاد خواهد نمود.

اغلب الگوهای چهل تکه دوزی، از بلوک‌های هم اندازه تشکیل شده‌اند. همین‌که سایز بلوک نهایی در الگو را تعیین کردید (سایز بلوک منهای جای دوخت)، عرض رویه لحاف چهل تکه را به سایز هر بلوک تقسیم کنید تا تعداد بلوک‌ها در هر ردیف بدست آید. سپس طول رویه لحاف چهل تکه را بر سایز بلوک تقسیم کنید تا تعداد ردیف‌های بلوک (در طول لحاف) بدست آید. اگر این دو عدد را در هم ضرب کنید (تعداد بلوک‌ها در هر ردیف × تعداد ردیف‌ها)، تعداد کل بلوک‌ها بدست می‌آید. خیلی احتمال دارد که اعداد حاصل از این تقسیم‌ها، یعنی تعداد بلوک‌ها در هر ردیف و نیز تعداد کل ردیف‌ها در طول الگو، اعداد صحیح و رُند نباشند، در این وضعیت باید چکار کنیم؟

دوستان، اگر درس‌های آموزش شماره دوزی در پارسی مید را از ابتدا دنبال کرده باشید، اکنون می‌توانید به راحتی طرح‌های زیبای شماره دوزی را به راحتی خودتان دوخته و از آین هنر لذت ببرید. امروز الگوی دوخت شماره دوزی گل بنفشه را تقدیم شما می‌کنیم.

اندازه‌های استاندارد تشک در جاهای مختلف دنیا با هم متفاوت است. لذا در همین ابتدای مقاله، در مورد ابعاد رایج تشک‌های کارخانه‌ای در ایران صحبت می‌کنیم. سپس توضیحاتی در مورد سایز لحاف چهل تکه خواهیم داد. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های رسیدن به یک خواب رضایت‌بخش هنگام شب، داشتن فضای کافی برای استراحت کامل می‌باشد. گاهی اوقات، ما به اشتباه تشکی را خریداری می‌کنیم که نسبت به سایز ما کوچک است.

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!