جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2014' 'تیر'

دوخت ساقه، یکی از محبوب‌ترین دوخت‌های تزئینی در گلدوزی است که در نمای بیرونی طرح‌های گلدوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع دوخت، همچنین برای ایجاد جلوه‌ی بصری ساقه‌های درخت در یک طرح تزئینی، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به یک کوک ساقه ضخیم‌تر نیاز دارید، زاویه کوک را طوری در نظر بگیرید که کوک بزرگتر جلوه کند(شکل 1، B-C).
گلدوزی
دوخت گل رز برجسته، یک نوع دوخت کمتر شناخته شده در گلدوزی است که اغلب برای ایجاد طرح گل رز روی پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گلدوزی
کوچینگ، تکنیکی در گلدوزی است که در آن، یک نخ در امتداد خط طرح، خوابانده شده و با کمک کوک‌هایی که با استفاده از نخ دوم روی آن اعمال می‌گردد، در جای خود ثابت می‌شود. نخ دوم، گاهی اوقات با رنگی متضاد (جهت افزایش کنتراست) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کوک گلدوزی را می‌توان با استفاده از یراق به جای نخ اول، و نخ همرنگ لباس به عنوان نخ دوم، برای تزئین لباس‌های شب هم استفاده کرد. اثر تزئینی این نوع کوک را می‌توانید در طرح برگ نشان داده شده در تصویر ذیل که در آن، نخ‌ها روی طرح، با کمک نخ‌هایی با رنگ روشن‌تر ثابت شده‌اند، مشاهده کنید.
گلدوزی
دوخت یا کوک زنجیره‌ای، اغلب در نمای بیرونی یک طرح گلدوزی و یا به عنوان دوخت پرکننده در طرح‌های گلدوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گلدوزی
دوخت یا کوک ساتن، یک نوع دوخت پرکننده مورد استفاده در قسمت‌های رنگی یک طرح گلدوزی است. این نوع دوخت، سطحی هموار ایجاد نموده ولبه‌های کار نیز هموار و یکنواخت هستند.
گلدوزی
این لباس اگر چه مراحل دوخت زیادی دارد اما توضیحات کافی و شفاف آن در نهایت سبب صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد گردید.
این تکنیک گلدوزی جدید، نوع دیگری از دوخت جا دکمه است که در بالای هر کوک، دارای یک گره می‌باشد.
گلدوزی
این دوخت یا کوک بسیار زیبا در گلدوزی را حتما ببینید.
گلدوزی
الگوهای این لباس مجلسی در 4 اندازه small، medium، large و x-large تهیه شده است. در ضمن الگوها بصورت یکپارچه و هستند که یا باید با استفاده پلاتر یا پرینترهای بزرگ مقیاس (در دفاتر تکثیر و کپی در سطح شهر)، پرینت شوند و اگر می‌خواهید روی پرینتر خانگی و ابعاد A4 پرینت بگیرید، باید در برنامه ادوبی اکروبات، از ویژگی Tiled printing استفاده کنید. در واقع در این حالت، برنامه اکروبات، الگو را به قطعات کوچکتر (ابعاد صفحه A4) تقسیم نموده و سپس الگو را در صفحات A4 پرینت می‌گیرد.
در این مقاله آموزشی، قصد داریم نحوه دوخت و آماده‌سازی یک سرهمی زیبای نوزاد را به شما آموزش دهیم. الگوی این لباس را می‌توانید در دو سایز 3 ماه و نیز سایز 6 ماه، دانلود کنید.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!