جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2014' 'شهریور'

کوک دندان موشی یکی از مهمترین دوخت‌ها در گلدوزی می‌باشد. این دوخت در خیاطی، ساخت عروسک، نمد دوزی، چهل تکه و تکه دوزی بسیار پر کاربرد است. برای تمیزتر شدن کارگلدوزی، بهتر است تکنیک‌های این کوک را بیاموزیم.
گلدوزی , نمد دوزی
در آموزش قبلی روش ساخت انواع حلقه نمدی و همچنین انواع عروسک‌های نمدی، را به شما آموزش دادیم. اما برای مونتاژ کردن حلقه و یا آویز، نیاز به انواع گل هم داریم. در این مقاله قصد داریم چند نمونه گل نمدی ساده را به شما عزیزان آموزش دهیم تا بتوانید در حلقه‌ها و آویزهایی که می‌سازید، استفاده نمایید.
نمد دوزی
در ادامه آموزش‌های قبلی آموزش نمد دوزی، در این مقاله قصد داریم آموزش یک آویز زیبا را برای شما عزیزان ارائه دهیم. این آویز را هم می‌توانید بالای تخت بچه و یا هر جای دیگر بیاویزید. به جای عروسک جغد هم می‌توانید از عروسک‌های دیگری که آموزشش را دیدید استفاده نمایید. پس با هم شروع می‌کنیم.
نمد دوزی , عروسک سازی
در مقالات گذشته آموزش ساخت یک سری عروسک نمدی را برای شما عزیزان آماده و ارائه نمودیم که امیدواریم قابل استفاده بوده باشد. در این مقاله قصد داریم آموزش ساخت حلقه نمدی و آنچه برای مونتاژ آن نیاز دارید را به شما آموزش دهیم.
نمد دوزی , عروسک سازی
این عروسک‌های زیبا، یک خانواده خوشحال هستند. با مقدار کمی پارچه می‌توانید اتاق فرزندتان را تزئین کنید. دوخت این عروسک‌های پارچه‌ای بسیار ساده است. الگوهای عروسک فیل، در دو اندازه برای دانلود ارائه شده است.
کوک زنجیره‌ای باز، یکی از انواع گوناگون کوک‌های زنجیره‌ای در گلدوزی است که از آن به عنوان کوک مربعی یا کوک زنجیره‌ای نردبانی نیز یاد می‌شود.
گلدوزی
کوک زنجیره کابلی گره دار، شکل دیگری از کوک زنجیره کابلی است که در هر حلقه زنجیر، یک گره تزئینی ایجاد شده است. در طرح گلدوزی ذیل، از این کوک در خطوط پیرامونی گلبرگ‌ها و نیز ساقه گل استفاده شده است.
گلدوزی
کوک زنجیره کابلی، نوع دیگری از کوک‌های زنجیره‌ای در گلدوزی است که ظاهری شبیه به یک زنجیر، متشکل از حلقه‌های به هم متصل دارد. در طرح گلدوزی هواپیما‌ها در تصویر ذیل، به عنوان نمونه از این کوک، برای ایجاد خطوط پیرامونی ابر، استفاده شده است.
گلدوزی
کوک جا دکمه‌ای بالا-پایین، شکل دیگری از مجموع کوک‌های جا دکمه‌ای در گلدوزی محسوب می‌شود. این کوک، علاوه بر استفاده فراوان در حاشیه دوزی، می‌تواند برای جلوه دادن بیشتر به لبه‌ی یک طرح گلدوزی (مثل تصویر فوق)، مورد استفاده قرار گیرد.
گلدوزی
تعطیلات تابستان هنوز تمام نشده، اما والدین و دانش‌آموزان در تکاپوی تهیه لوازم التحریر و سایر ملزومات فرزندان خود برای شروع سال تحصیلی جدید هستند. مسلماً هزینه‌های بالا و گرانی لوازم التحریر و نیازهای تحصیلی بر کسی پوشیده نیست. لذا در این مجموعه مقالات، هدف اصلی ما علاوه بر ارائه یک آموزش هنری لذت‌بخش و سرگرم کننده، کمک به کاهش هزینه‌های والدین می‌باشد. به عنوان مثال، وسایل مورد نیاز برای دوخت این جامدادی بسیار زیبا را می‌توانید فقط با هزینه‌ای معادل با دو هزار تومان تهیه کنید. این کار علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های خانواده، موجبات شادی فرزندان عزیزتان را نیز فراهم می‌کند. شکل
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!