جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'مهر'

در مقاله‌های قبلی در مورد انواع روش‌های چند رنگ بافی، الگوی بافت موزاییکی و مزایای آن، آموزش گام به گام بافت موزاییکی و الگوی بافت پیچ قطری صحبت کردیم. اکنون و در ادامه معرفی پروژه‌های بافت، طرز بافت یک ساق پوش بافتنی با الگوی موزاییکی را آموزش خواهیم داد.

همانطور که در مقالات قبلی شرح دادیم، بافت موزاییکی، یکی از روش‌های رنگی بافی (چند رنگ بافی) است که در آن از تکنیک دونه نبافته استفاده می‌شود. الگوی بافت هشتگ، یکی از الگوهای بافت موزاییکی محسوب می‌شود که در این مقاله، به معرفی و طرز بافت این الگو خواهیم پرداخت. در مقالات بعدی، کاربرد این الگو روی یک ساق پای بافتنی و ساق دست بافتنی را ارائه خواهیم نمود.
همانطور که در مقالات قبلی شرح دادیم، بافت موزاییکی، یکی از روش‌های رنگی بافی (چند رنگ بافی) است که در آن از تکنیک دونه نبافته استفاده می‌شود. الگوی بافت پیچ قطری، یکی از الگوهای بافت موزاییکی محسوب می‌شود که در این مقاله، به معرفی و طرز بافت این الگو خواهیم پرداخت. در مقالات بعدی، کاربرد این الگو روی یک ساق پای بافتنی و ساق دست بافتنی را ارائه خواهیم نمود.

در مقاله‌های قبلی در مورد انواع روش‌های چند رنگ بافی، الگوی بافت موزاییکی و مزایای آن، آموزش گام به گام بافت موزاییکی و الگوی بافت پیچ قطری صحبت کردیم. اکنون و در ادامه معرفی پروژه‌های بافت، طرز بافت یک ساق پوش بافتنی با الگوی موزاییکی را آموزش خواهیم داد.

خیلی‌ از دوستان از ما می‌پرسند، بافت موزاییکی چیست؟ بافت موزاییکی، یکی از زیباترین و در عین حال، آسان‌ترین روش‌های دو رنگ بافی است. بافت موزاییکی آن‌قدر آسان است که همه می‌توانند آن را یاد گرفته و انجام دهند. چون شما هرگز مجبور نخواهید شد دو رنگ را همزمان ببافید. خیلی از علاقه‌مندان به هنر بافتنی، تلاش برای یادگیری چند رنگ بافی را دائماً به تاخیر می‌اندازند؛ چون فکر می‌کنند کار سختی است. اما اگر شما تصمیم به یادگیری چند رنگ بافی (رنگی بافی) گرفته‌اید، بهترین نقطه شروع، بافت موزاییکی است.
مفهوم دونه نبافته (slip stitch) در بافتنی چیست؟ خیلی از بافنده‌ها معنای نبافته گرفتن یک دونه را می‌دانند. علامت اختصاری دستورِ "یک دونه را نبافته بگیرید" در نقشه‌های بافتنی، "sl st" است.
روش‌های مختلفی برای چندرنگ بافی (رنگی بافی) در بافتنی وجود دارد که ما در این مقاله، به معرفی اجمالی هریک از آن‌ها خواهیم پرداخت و سپس در مقالات جداگانه‌ای، هرکدام از روش‌ها و تکنیک‌ها را به تفصیل شرح خواهیم داد.

آموزش بافت سرهمی نوزاد را خیلی از دوستان از ما درخواست کرده بودند. در این مقاله آموزشی، طرز بافت یک سرهمی نوزاد برای سنین 3، 6 و 12 ماه را به شما آموزش خواهیم داد.

در ادامه آموزش های نمد دوزی امروز طرز ساخت یک گل سر زیبای نمدی، طرح کلاه را به شما عزیزان آموزش می دهیم. ساخت این کلاه نمدی، نیاز به دوخت زیادی ندارد و شما به آسانی می توانید این کلاه نمدی زیبا را آماده کنید.
نمد دوزی
الگوهای بافتنی زیادی وجود دارند که در آن‌ها، از دو یا سه رنگ برای چند رنگ بافی استفاده شده است. اما این رنگ‌ها چگونه انتخاب می‌شوند و اصولاً ما چگونه می‌توانیم ترکیبِ رنگ‌های مناسب با یکدیگر را (مثلاً برای بافت راه راه) انتخاب کنیم؟ این مقاله پاسخ سوال فوق را خواهد داد.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!