جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'اردیبهشت'

خطوط برش، روشی عالی برای افزودن جذابیت به یک طرح هستند. انواع بسیار متفاوتی از برش‌ها در لباس وجود دارند و از برش‌ها به عنوان روشی برای افزودن بیش از یک نوع پارچه در لباس استفاده می‌شود. شاید محدود نمودن لباس به یک پارچه، کار خوبی نباشد؛ بنابراین اغلب افزودن یک پارچه متضاد با کمک خطوط برش کار خوبی است. خطوط برش همچنین روش خوبی برای حذف پنس‌ها (بدون از دست دادن شکل فیت شده لباس) می‌باشد.
در ادامه معرفی پروژه‌های خیاطی، در این مقاله قصد داریم طرز دوخت یک شنل زیبای زنانه همراه با کلاه را به شما آموزش دهیم.
گاهی اوقات لازم می‌شود که اندازه دور کمر را در الگوی لباس خود کاهش دهیم؛ یا به عبارت دیگر، کمر لباس را تنگ کنیم. اگر میزان تنگ کردن کمر، عددی کوچک است (حداکثر تا 6 سانتی‌متر)، می‌توانید این مقدار را از درزهای پهلو حذف نمایید که در این مقاله، به معرفی همین روش خواهیم پرداخت. اما اگر بیش از این مقدار مدّ نظر شماست، به مقاله روش ایجاد پنس‌ها در ناحیه کمر مراجعه کنید، چون در این صورت، با کمک پنس‌های کمر باید این کار را انجام دهید. البته اگر ترجیح می‌دهید که از پنس استفاده نکنید، در مقاله آینده به شما آموزش خواهیم داد که چطور این پنس‌ها را به خطوط برش تبدیل نمایید. در اغلب موارد، بهترین کار این است که با ترکیب دو روشِ افزودن پنس‌ها به کمر، و حذف بخشی از مقدار مورد نظر برای تنگ کردن کمر، از درزهای پهلو، به این هدف نائل آییم.
در دو مقاله جداگانه، ما روش حذف پنس و تغییر مکان پنس را تشریح نمودیم؛ اما روش افزودن پنس به الگو را هنوز آموزش نداده‌ایم که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. در این مقاله ما از یک الگوی بالاتنه استفاده کرده‌ایم که از قبل، دارای یک پنس در قسمت حلقه آستین جلو می‌باشد. اگر الگویی که شما قرار است پنس‌ها را به آن اضافه نمایید، هیچ پنسی روی خود ندارد، ممکن است بخواهید مقدار یا اندازه پنس جلو را بین یک پنس در ناحیه کمر و یک پنس در حلقه آستین/ سرشانه (به منظور انطباق بهتر لباس با انحنای بدن)، توزیع نمایید. اگرچه در این آموزش، من از الگوی بالاتنه استفاده کرده‌ام، شما می‌توانید از این تکنیک، برای افزودن پنس‌های کمر به الگوی دامن یا شلوار نیز استفاده نمایید.
در این مقاله آموزشی یاد خواهیم گرفت که چگونه با پایین‌‌تر آوردن حلقه آستین در الگوی بالاتنه، آن را گشادتر کنیم.
اگر حلقه آستین را گشادتر کنیم، کاپ آستین هم از آن تاثیر خواهد پذیرفت. لذا، اگر ما حلقه آستین را گشادتر کنیم، مجبور خواهید شد که طول کاپ آستین را نیز افزایش دهیم. اگر میزان این تغییر، قابل توجه و بزرگ است، از روش دوم افزایش یا کاهش کاپ آستین (به منظور توزیعِ این طول اضافی بطور یکنواخت در سراسر کاپ آستین) استفاده کنید. اما اگر میزان این تغییر کوچک است (کمتر از 3 سانتی‌متر)، روش ارائه شده در این مقاله، گزینه مناسب خواهد بود.
در ادامه معرفی پروژه‌های نمد دوزی، امروز قصد داریم، روش ساخت یک جعبه دستمال کاغذی نمدی را معرفی خواهیم کرد.
نمد دوزی
همانطور که در روش اولِ کم یا زیاد کردن فضای آزادی تحرک در کاپ آستین توضیح دادیم، وقتی شما کنترل تناسب آستین با حلقه آستین را انجام دادید و اطمینان حاصل نمودید که الگوی آستین شما، به خوبی با حلقه آستین در الگوی بالاتنه انطباق و سازگاری دارد، اینجاست که باید تصمیم بگیرید که آیا به اضافه یا کم نمودنِ فضای آزادی تحرک در کاپ آستین نیاز دارید یا خیر.
در این مقاله، به معرفی روش دوم انتقال پنس به قسمت دیگری از الگو خواهیم پرداخت.
هدف از ایجاد پنس در الگو، دنبال کردن خطوط منحنی بدن در قسمت‌های برجسته و انحنادار اندام (مثل سینه، شکم و باسن) روی پارچه لباس می‌باشد. لذا اغلب، هنگام کار با یک الگوی آماده، با توجه به وضعیت اندام شما، پنس‌ها در جای مناسب خود قرار ندارند و شما مجبورید آن‌ها را تغییر مکان داده و یا حتی حذف نمایید.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!