جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'خرداد'

در ادامه مقاله قبلی، اکنون زمان صحبت کردن در باره سجافِ پایین دامن فون (پیراهن تابستانی) می‌باشد. وقتی لبه پایین دامن، منحنی شکل و یا گرد باشد، ایجاد یک سجاف در لبه پایین دامن، انتخابی مناسب خواهد بود.
دامن فون، نوعی از دامن است که به تدریج از ناحیه کمر به سمت لبه پایین دامن، گشادتر می‌شود و یک شکل مثلثی به خود می‌گیرد. شکل مثلثی این دامن، با حذف پنس‌ها و انتقال فضای پنس به لبه پایین دامن ایجاد می‌شود. برای شروع، شما به الگوی اولیه دامن (متناسب با اندازه‌های خودتان) نیاز دارید. اگرچه، این مرحله از کار کمی زمان‌بر هست، اما وقت گذاشتن روی آن، ارزش این کار را دارد. چرا که وقتی شما یکبار این الگوی اولیه دامن را تهیه کنید، همیشه از آن می‌توانید استفاده نمایید.
اکنون زمان بازگشت و مرور آموزش‌های قبلی در مورد رسم الگوهای اولیه برای این لباس می‌باشد.
دونه در رفته در بافتنی، دونه‌ای است که از میل بافتنی بیرون افتاده است. دونه‌های در رفته ممکن است در جهت عمودی، تا چند رج باز شده و به بافت شما آسیب جدی بزنند؛ لذا خیلی مهم است که یاد بگیریم چگونه این مشکل را رفع کنیم.
در این قسمت از آموزش دوخت پیراهن، به موضوع تعیین مکان جا دکمه‌ها روی الگوی پیراهن می‌پردازیم.
تا این مرحله، "خط وسط جلو" دارای یک لبه دوخت خورده (سجاف) است، اما لبه حلقه آستین و یقه هنوز دوخت نخورده است. اکنون باید سجاف‌های جلو و پشت را بدوزیم. ما در این مقاله یاد می‌گیریم که چگونه یک سجاف یکسره استاندارد را طراحی و بدوزیم. در انتهای این قسمت مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تغییراتی را به الگو اعمال نماییم که با این الگوی خاص سازگار شود.
اکنون زمان پرداختن به سجاف است که درز وسط جلو را پوشانده و یک پشتیبانی اضافی برای دکمه‌ها و جا دکمه‌ها ایجاد می‌نماید.
آموزش دوخت مانتوی آستین کیمونو
در مقاله قبلی، ما اولین مراحلِ پروسه تبدیل الگوی اولیه بالاتنه و الگوی دامن به پیراهن زنانه تابستانی را ارائه نمودیم. این مراحل شامل ترسیم الگوی اولیه بالاتنه (در سایز شما) و تبدیل پنس‌ها به برش‌های پرنسسی بود. اکنون وقت آن است که وارد فاز بعدی تبدیل، یعنی افزودن فضای لازم برای دکمه‌ها در جلوی پیراهن بشویم. چون این لباس، حالت میدی دارد، باید بتواند از جلو یا پشت (در امتداد خط وسط جلو یا خط وسط پشت) کاملاً باز شود. لذا بهتر دیدم که از دکمه برای بستن دو قسمت لباس به هم استفاده کنم.
خب، تا این مرحله از آموزش، به اندازه کافی در مورد تکنیک‌های پایه خیاطی صحبت کردیم. فکر می‌کنم اگر بخواهیم باز هم روی مفاهیم و تکنیک‌های پایه خیاطی، متمرکز شویم، دوستان خسته شوند. پس بهتر دیدم در ادامه آموزش‌ها، اکنون یک پروژه دوخت رو شروع کنیم تا هر تکنیکی که تا حالا یاد گرفتیم را روی این پروژه پیاده کنیم. پس از آن پروژه دوم دوخت را ارائه خواهیم نمود و سپس کار آموزش خیاطی را بموازات معرفی پروژه‌های دوخت ادامه خواهیم داد. در ادامه آموزش، قصد دارم در قالب چند مقاله، آموزش دوخت یک پیراهن تابستانی زنانه (میدی) را به شما تقدیم کنم.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!