جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'تیر'

مبحث طراحی و ترسیم الگوهای لباس کودک را در این قسمت، با موضوع "روش گشاد کردن حلقه‌های بالاتنه و آستین لباس کودک" ادامه می‌دهیم.
مبحث طراحی و ترسیم الگوهای لباس کودک را در این قسمت، با موضوع "نحوه گشاد کردن حلقه گردن بالاتنه لباس کودک" ادامه می‌دهیم.
در ادامه سری مقالات مربوط به تهیه و ترسیم الگوی لباس کودک، در این قسمت به مبحث نقاط موازنه بالاتنه و آستین خواهیم پرداخت.
در قسمت دوم از سری مقالاتِ مربوط به الگوی لباس کودک، به مبحث ترسیم الگوی آستین لباس کودک رسیدیم. در این مقاله آموزشی، شما با روش ترسیم الگوی اولیه آستین کودک آشنا خواهید شد.
در ادامه مقالات آموزشی پایه خیاطی، اکنون به مبحث لباس کودک رسیدیم. آموزش دوخت لباس کودک را از روش رسم الگوی بالاتنه آغاز می‌کنیم.
تست
این آخرین قسمت، از سری مقالات پروژه دوخت یک پیراهن تابستانی زنانه است که برای کمک به درک بهتر تکنیک‌های آموزش داده شده قبلی، طراحی شده است. در این قسمت، روش ایجاد بند لباس در قسمت کمر را به شما آموزش خواهیم داد. روش ایجاد بند دور کمر لباس، بسیار ساده است، زیرا بند دور کمر این لباس، حالت مستطیلی شکل دارد.
دامن لُنگی پروژه ما، نیاز به یک کمربند دارد. کمر این لباس به لحاظ شکل، به صورت یک نوار مستطیلی است و بوسیله یک گره به کمر، محکم می‌شود. وابسته به میزان بلندی گره کمر، می‌توانید آن را به صورت یک گره پاپیونی در جلو یا پشت دامن، محکم کنید.
در این بخش از پروژه دوخت پیراهن تابستانی، قصد داریم روش کشیدن الگوی دامن لنگی را به شما آموزش دهیم. این دامن می‌تواند بخشی از یک پیراهن بوده و یا بطور مستقل در نظر گرفته شود. رسم الگوی این دامن، ساده و سریع و دوخت آن، ساده است؛ ضمن اینکه، نیازی به زیپ یا دکمه ندارد (فقط یک جا دکمه). من در الگوی خود، از جیب مخفی استفاده کرده‌ام.
در این قسمت از مقالات آموزشی خیاطی، روش طراحی و دوخت جیب مخفی روی درزهای اصلی لباس (در اینجا روی درز پهلو) را به شما آموزش خواهیم داد.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!