جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'شهریور'

در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم آموزش دوخت یک جاکلیدی زیبای نمدی را به شما عزیزان آموزش دهیم.
نمد دوزی
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم طریقه درست کردن پازل نمدی را به شما عزیزان آموزش دهیم. شما می تونید این پازل های نمدی بسیار زیبا را در زمانی کوتاه با تکه پارچه های نمدی خود، بدوزید. پس بدون معطلی شروع می کنیم.
نمد دوزی
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم آموزش دو کیف زیبای نمدی را به شما عزیزان آموزش دهیم. الگوی این دو کیف با طرح کانگورو و کوآلا آماده شده است. امیدواریم از دوخت آن لذت ببرید.
نمد دوزی
در ادامه آموزش‌های نمد دوزی قصد داریم آموزش دوخت یک کوسن بسیار زیبا را به شما آموزش دهیم. این کوسن نمدی زیبا با طرح برگ‌های پاییزی، جلوه‌ای خاص به اتاق شما می‌دهد.
نمد دوزی
دوخت مغزی، معمولاً روی لباس‌های بچه گانه و یا برخی اجزاء سرویس‌ رو تختی، بالش و غیره استفاده شده و به زیبایی آن‌ها می‌افزاید. البته نوارهای مغزی دوزی شده آماده، در بازار موجود است، اما اگر شما بخواهید از پارچه خاصی برای دوخت مغزی استفاده کنید، مجبور خواهید بود که خودتان آن را بدوزید.
در این درس از سری آموزش‌های پایه خیاطی، شما را با تکنیکِ پس دوزی آشنا خواهیم کرد. کوک پس دوزی، یکی از روش‌های لبه‌دوزی لباس محسوب می‌شود و بیشترین کاربرد این کوک، در لبه دوزی پایین لباس‌ها (مثل لبه پاچه‌های شلوار) می‌باشد.
در این مقاله آموزشی، قصد داریم یکی از روش‌های پاک دوزی را که معمول‌ترین روش تمیزدوزی محسوب می‌شود را به شما آموزش دهیم. ما قبلاً در درس هشتادم (پاک دوزی)، انواع روش‌های پاک دوزی را به اجمال معرفی کردیم. اکنون در این مقاله، روش «پاک دوزی ساده با دست» را به شما آموزش خواهیم داد.
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم آموزش دوخت جلد کتاب با پارچه نمدی را به شما عزیزان آموزش دهیم. کاور کردن کتاب ها با پارچه های نمدی رنگارنگ، باعث می شود شما و فرزندانتان با رغبت بیشتری به مطالعه بپردازید و از خواندن کتابهایتان لذت ببرید.
نمد دوزی
وقتی درزهای لباس را با در نظر گرفتن جای دوخت، چرخکاری می‌کنیم، باید توجه داشته باشیم که لبه‌های اضافی درز، ممکن است به مرور زمان، ریش شوند و به لباس آسیب بزنند. لذا تکنیک‌هایی در خیاطی برای جلوگیری از بروز این مشکل ابداع شده‌اند که از آن‌ها تحت عنوان پاک‌ دوزی یاد می‌شود.
در ادامه آموزش های نمد دوزی امروز قصد داریم روش دوخت کوله پشتی نمدی را به شما عزیزان آموزش دهیم. شما می توانید این کوله پشتی را با هر نوع تزئینی به عنوان تکه دوزی، آماده نمایید. اندازه های الگو در ابعاد A4 طراحی شده است. شما می توانید به میزان دلخواه کوله پشتی خود را بزرگ یا کوچک نمایید. دقت کنید اگر اندازه کوله پشتی شما بزرگتر شود، به همان نسبت اندازه دور کیف و اندازه بند کوله پشتی، تغییر خواهد کرد.
نمد دوزی
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!