جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'شهریور'

در این مقاله آموزشی قصد داریم، روش کش‌دوزی روی لباس با کمک کش ماسوره‌ای را به شما آموزش دهیم. یکی از انواع کش‌های مورد استفاده در دوخت لباس‌ها، کش ماسوره‌ای است. کش ماسوره‌ای در رنگ‌های مختلف در بازار موجود است و خاصیت کشسانی کش، در آن‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد.
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم آموزش اعداد و حروف را به شما عزیزان آموزش دهیم. حروف و اعداد در تزئینات نمدی بسیار کارایی دارد. پس بدون معطلی شروع می کنیم.
نمد دوزی
مبحث برش پارچه را ابتدا در درس سی و دوم (برش پارچه) آغاز نمودیم که در آن مقاله، در مورد اصول کلی برش پارچه و نحوه انداختن الگو روی پارچه، به تفصیل صحبت کردیم. سپس در درس هفتاد و پنجم (برش پارچه‌های دارای طرح چهارخانه)، نحوه انداختن الگو روی پارچه‌های چهارخانه و برش آن را شرح دادیم. درس هفتاد و ششم نیز، به معرفی قسمت‌هایی از لباس که بهتر است، روی اُریب پارچه چهارخانه بریده شوند، می‌پردازد. ادامه بحث برش پارچه‌های طرح دار را در درس هفتاد و هفتم (برش پارچه‌های دارای طرح راه راه)، پی گرفتیم.
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد دایم آموزش فرشته کوچولوهای نمدی را به شما آموزش دهیم. این فرشته ها هم دختر و هم پسر هستند که برای تزئین و هدیه دادن، بسیار پر کاربرد می باشند.
نمد دوزی
در ادامه آموزش های نمدی قصد داریم با نزدیک شدن به فصل مهر، آموزش گوشه گیر کتاب نمدی را به شما آموزش دهیم.
نمد دوزی
مبحث برش پارچه را ابتدا در درس سی و دوم (برش پارچه) آغاز نمودیم که در آن مقاله در مورد اصول کلی برش پارچه و نحوه انداختن الگو روی پارچه، به تفصیل صحبت کردیم. سپس در درس هفتاد و پنجم (برش پارچه‌های دارای طرح چهارخانه)، نحوه انداختن الگو روی پارچه‌های چهارخانه و برش آن را شرح دادیم. درس هفتاد و ششم نیز، به معرفی قسمت‌هایی از لباس که بهتر است، روی اُریب پارچه چهارخانه بریده شوند، می‌پردازد. امروز قصد داریم درمورد نحوه انداختن الگو روی پارچه‌های راه راه و برش آن‌ها، بپردازیم.
ما در مقاله قبلی تحت عنوان برش پارچه‌های دارای طرح چهارخانه، نحوه برش تکه‌های الگو را روی پارچه‌های چهارخانه، به تفصیل شرح دادیم. در این مقاله این پرسش را مطرح می‌کنیم که آیا بهتر نیست بخش‌هایی از لباس را روی اُریب پارچه چهارخانه برش بزنیم تا خطوط چهارخانه بطور قطری در لباس ظاهر شده و به زیبایی آن بیافزایند؟ در صورتی‌که شما قسمتی از لباس را روی اُریب پارچه برش بزنید، طوری‌که قسمت اُریب، در کنار تکه‌ای با برش مستقیم قرار گیرد، نیازی به هم تراز نمودن خطوط چهارخانه با یکدیگر نیست.
ما در درس سی و دوم آموزش پایه خیاطی، تحت عنوان برش پارچه، در مورد اصول کلی برش پارچه و نحوه انداختن الگو روی پارچه به تفصیل صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم، در مورد نحوه برش پارچه‌های دارای طرح چهارخانه صحبت کنیم.

این کلاه زیبا، شبیه به کلاه هوانوردی است و الگوی بافت آن، مشبک می‌باشد.

درز دوبله شکسته، اصولاً از نوع درزهای همپوشاننده بوده و بیشتر در لباس‌های مردانه کاربرد دارد، چون بسیار محکم و با دوام می‌باشد. اگر شما به شلوارهای جین دقت کنید، می‌بینید که در آن‌ها از درز دوبله شکسته استفاده می‌شود. اصولاً هر درزی که تحت کشش زیاد باشد، بهترین گزینه برای آن، درز دوبله شکسته است.
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!