جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'شهریور'

درزها، ستون‌ فقرات تکنیک‌های دوخت در خیاطی محسوب می‌شوند. درز، یک خط دوخت است که دو یا چند لایه پارچه را به هم متصل می‌نماید. درزها، روی خط درز خود دوخت می‌خورند. جای دوخت، فاصله بین خط درز و لبه پارچه می‌باشد. اندازه استاندارد، جای دوخت، 1.5 سانتی‌متر است.
در حوزه آموزش پایه خیاطی، تا اینجا تکیه اصلی ما روی نحوه ترسیم الگوی لباس بوده است و در قسمت آموزش رسم الگوها، هنوز تعداد زیادی آموزش (الگوی انواع دامن، انواع یقه، آستین و ...) باقی مانده است. اما مشکل اینجاست که بسیاری از خوانندگان محترم سایت، به نکته مهمی اشاره کردند و آن اینکه از آنجاییکه آن‌ها اصول اولیه و صحیحِ برش و دوخت را نمی‌دانند، نمی‌توانند کاری با الگوها انجام دهند.
در ادامه آموزش های نمدی قصد داریم با توجه به درخواست شما عزیزان، آموزش آویز در نمدی را به شما آموزش دهیم. این آویز نمدی، با عروسک نمدی میمون تزئین شده است. اما شما می توانید از هر عروسک نمدی دیگر، برای تزئین استفاده نمایید.
نمد دوزی

به مرکز آموزش آنلاین هنرهای دستی پارسی مید خوش آمدید. امروز در قسمت معرفی پروژه‌های بافت، طرز بافت یک کلاه توری‌بافی شده بسیار زیبا را به شما آموزش خواهیم داد.

در این مقاله کوتاه آموزشی، با تکنیک کم کردن دونه تحت عنوان S2KP آشنا خواهیم شد. این در واقع، یک تکنیک کم کردن دونه دوتایی مرکزی است؛ چون به هیچکدام از دو سمتِ چپ یا راست، متمایل نمی‌شود.
در این مقاله کوتاه آموزشی، با تکنیک کم کردن دونه تحت عنوان k3tog آشنا خواهیم شد. از این تکنیک برای کم کردن 2 دونه بافت به یکباره استفاده می‌شود و امکان شکل دادن به بافت را فراهم می‌نماید. شما برای بافت کلاه، ژاکت، دستکش و خیلی موارد دیگر، باید با تکنیک‌های کم کردن دونه آشنا باشید. این تکنیک کم کردن خاص، به سمت راست متمایل می‌شود و مکمل این تکنیک، sssk می‌باشد که به سمت چپ متمایل می‌شود و سبب توازن در بافت می‌گردد.
در این مقاله کوتاه آموزشی، با تکنیک کم کردن دونه تحت عنوان sssk آشنا خواهیم شد. در این تکنیک کم کردن، 2 دونه بافت در یک مرحله کم می‌شود و امکان شکل دادن به بافت را فراهم می‌نماید. شکل شما برای بافت کلاه، ژاکت، دستکش و خیلی موارد دیگر، باید با تکنیک‌های کم کردن دونه آشنا باشید. این تکنیک کم کردن خاص، به سمت چپ متمایل می‌شود و مکمل این تکنیک، k3tog می‌باشد که به سمت راست متمایل می‌شود و سبب توازن در بافت می‌گردد.
در ادامه آموزش های نمد دوزی قصد داریم روش دوخت یک توپ نمدی زیبا را به شما آموزش دهیم. اصطلاحا این توپ ها را توپ چهل تکه می نامند.
نمد دوزی
به مرکز آموزش آنلاین هنرهای دستی پارسی مید خوش آمدید. در این قسمت از آموزش‌های پایه بافتنی، روش سرانداختن لوله‌ای در بافتنی را به شما آموزش خواهیم داد. این روش سرانداختن، یک لبه کار زیبا و قابل کش آمدن (انعطاف پذیر) را ایجاد خواهد نمود. این تکنیک سرانداختن، مخصوص کشباف (1 دونه از زیر، 1 دونه از رو) می‌باشد.
در ادامه آموزشهای نمد دوزی قصد داریم آموزش ساخت تل نمدی را به شما آموزش دهیم. این تل زیبا با طرح خوگوش است و هدیه ای مناسب برای دختر کوچولوهاست.
نمد دوزی
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!