جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2015' 'شهریور'

در ادامه آموزشهای نمد دوزی قصد داریم روش دوخت گوشواره نمدی را به شما آموزش دهیم.
نمد دوزی
در ادامه آموزشهای نمد دوزی قصد داریم روش ساخت قاب عکس نمدی را به شما آموزش دهیم.
نمد دوزی
معمولاً کم کردن دونه در قلاب بافی، به دو روش انجام می‌گیرد: روش اول: کم کردن از طریق نادیده گرفتن یک دونه می‌باشد. روش دوم: کم کردن از طریق نبافته گرفتن دونه‌ها است. اما گاهی اوقات، این روش‌ها مناسب یک پروژه بافت نیستند. چرا که آن‌ها می‌توانند یک برجستگی، یک حفره یا یک ناهمواری در بافت ایجاد نمایند. اینجاست که باید به سراغ تکنیک کم کردن نامرئی دونه در قلاب بافی برویم.
از این روش کم کردن دونه در قلاب بافی، در هر نقطه‌ای از یک رج یا دور (ابتدا، وسط و انتهای رج)، می‌توان استفاده نمود. این روش کم کردن دونه با هریک پایه‌‌ها در قلاب بافی، قابل اجراست. اما در این مثال، ما از پایه بلند استفاده کردیم.
از تکنیک‌های کم کردن دونه در قلاب بافی، برای کاهش تعداد دونه‌ها در یک رج و یا یک دور استفاده می‌کنیم. چندین روش برای کم کردن دونه در قلاب بافی وجود دارد که در این قسمت به روش کم کردن دونه از طریق نبافته گرفتن دونه‌ها در شروع یک رج خواهیم پرداخت.
از تکنیک‌های کم کردن دونه در قلاب بافی، برای کاهش تعداد دونه‌ها در یک رج و یا یک دور استفاده می‌کنیم. چندین روش برای کم کردن دونه در قلاب بافی وجود دارد که در این قسمت به روش کم کردن دونه از طریق نادیده گرفتن و یا نبافتن یک دونه خواهیم پرداخت.
در ادامه مقالات آموزشی نمد دوزی امروز قصد داریم اصول اولیه و اصلی عروسک انگشتی را به شما آموزش دهیم. برای ساخت عروسک انگشتی، نیاز به الگوی اولیه داریم. ما در این مقاله روش کشیدن الگوی اولیه را به شما آموزش می دهیم تا شما بتوانید هر طرح دلخواهی را بر روی آن پیاده کنید.
نمد دوزی
در توری بافی، خیلی مهم است که انتهای کار را کمی شُل کور کنیم تا شکل نهایی لبه‌های کار، کاملاً صاف و هموار باشند. ما در این مقاله، 2 روش برای کور کردن (مورد استفاده در توری بافی) را به شما معرفی خواهیم کرد که نیاز‌های ما را در این زمینه به خوبی تامین می‌کنند.
روش اضافه یا کم کردن دونه در انواع پایه‌ها (پایه کوتاه، پایه متوسط، پایه بلند) رو در آموزش‌های قبلی تقدیم شما عزیزان کردیم. در این آموزش و آموزش‌های بعدی، روش اضافه کردن یا کم کردن دونه در ابتدا، وسط و انتهای یک رج یا دور (Round) را بدون توجه به نوع دونه بافت آموزش خواهیم داد.
در ادامه مقالات آموزشی نمد دوزی امروز قصد داریم روش دوخت یک ساک دستی زیبا را به شما آموزش دهیم.
نمد دوزی
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!