جستجو
Filters
بستن

پست‌های بلاگ از '2017' 'تیر'

در آموزش قبلی، طریقه رسم یک شش ضلعی با کمک پرگار را به شما آموزش دادیم. در این آموزش، قصد داریم در 3 قسمت، طریقه دوخت چهل تکه انگلیسی را به شما آموزش دهیم. چهل تکه انگلیسی در واقع همان لندره دوزی خودمان است.

اگر درس‌های آموزش شماره دوزی در پارسی مید را از ابتدا دنبال کرده باشید، اکنون می‌توانید به راحتی طرح‌های زیبای شماره دوزی را به راحتی خودتان دوخته و از آین هنر لذت ببرید. امروز الگوی دوخت شماره دوزی گل بنفشه سه رنگ را تقدیم شما می‌کنیم.

طراحی الگوی چهل تکه با بلوک‌های 6 ضلعی، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین سوالات هنرجویان هنر زیبای چهل تکه دوزی، چگونگی رسم یک شش ضلعی، با اندازه ضلع دلخواه است. در این آموزش، فرا خواهیم گرفت که چگونه با کمک پرگار، یک شش ضلعی، با اندازه ضلع دلخواه رسم کنیم.

در ادامه معرفی الگوهای بافت در بافتنی، امروز الگوی جدیدی را به شما معرفی‌ می‌کنیم.

بطری‌های کوچک شیشه‌ای یا بطری آرزوها، کاربردهای زیادی دارند. شکل‌ها وسایزهای بسیار متنوعی هم دارند. بطری‌های شیشه‌ای فانتزی، دارای اشکال قلب، تنگی شکل، حبابی، ستاره‌ای، زنبوری، مکعبی و کروی هستند. بطری‌های ساده، از سایزهای بسیار کوچک 18 میلی‌متر تا 10 سانتی‌متر در سایت پارسی‌مید عرضه شده‌اند. از سایزهای 9 و 10 سانتی‌متر بیشتر برای ساخت تراریوم استفاده می‌شود. اما در این آموزش از بطری شیشه‌ای سایز 4 سانتی‌متر برای ساخت گردنبند تراریوم استفاده شده است. این فیلم، روش ساخت گردنبند تراریوم با بطری شیشه‌ای به صورت قدم به قدم به شما آموزش می‌دهد.

آموزش شماره دوزی را از ابتدا و به صورت قدم به قدم در سایت پارسی مید می‌توانید یاد بگیرید. اگر این آموزش‌ها را دنبال کرده باشید، اکنون می‌توانید الگوهای مختلف را شماره دوزی کنید. امروز الگوی دوخت شماره دوزی گل رز را تقدیم شما می‌کنیم.

اغلب الگوهای چهل تکه دوزی، بر اساس بلوک‌ها طراحی می‌شوند که با تکرار این بلوک‌ها و از کنار هم قرار گرفتن آن‌ها، طرح چهل تکه کامل می‌شود. این بدان معناست که طرح اولیه چهل تکه را می‌توان ابتدا با طراحی بلوک آغاز نمود که کوچکترین واحد ساختمانی اصلی چهل تکه بوده و کار با آن ساده‌تر است. صدها و صدها طرح بلوکی برای چهل تکه وجود دارد که شما می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید و با پارچه‌ها و رنگ‌های مورد نظر خود، از آن‌ها در الگوی چهل تکه خود استفاده نمایید. اما همین‌که اصول طراحی را فرا گرفتید، خودتان می‌توانید الگوی چهل تکه دلخواه خود را طراحی کنید و از این کار لذت ببرید.

در درس اول ساخت افشانه‌ها، روش ساخت افشانه‌های ساده را فرا خواهیم گرفت.

در آموزش قبلی، روش زدن زنجیره نخفی از طریق حلقه جلویی را فرا گرفتید. در این قسمت از آموزش الگوهای قلاب بافی، زنجیره مخفی از طریق حلقه پشتی را فراخواهید گرفت.

دوستان خوب و همیشه همراه، امروز قصد داریم روش کشیدن الگوی یقه چهار گوش را به شما آموزش دهیم.

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!