جستجو
Filters
بستن
پنجشنبه، 24 مه 2018 06:32:51 ق.ظ

آنچه در این سال روی می دهد

3 years ago
#46 نقل قول
سلام
به نطر شما مهمترین چالش های دانش آموزان سال نهم یا به رسم گذشته سال اول دبیرستانی ها چیست؟
3 years ago
#1143 نقل قول
دانش آموزان سال نهم بدون در نظر گرفتن علایق و رشته تحصیلی خاص در این سال دروس ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناس و همچنین مطالعات اجتماعی و سایر دروس عمومی را مطالعه می کنند.

از آن جایی که سطح دشواری این دروس نسبت به سال قیل بالاتر است دانش آموزانی که  عادت به مطالعه روزانه ندارند در این سال دچار افت شدید درسی می شوند

برنامه ریزی درسی و مطالعه کتاب های  درسی و غیر درسی می تواند کمک موثری برای این مشکل باشد

روزانه سه ساعت مطالغه درسی لازم است

3 years ago
#1207 نقل قول
چند نکته مهم برای دانش آموزان و والدین سال نهم
-  در این پایه تحصیلی برخی از عوامل مانع روند آموزشی می شوند که نادیده قراردادن آنها نتایج گاه بسیار ناگواری برای ما پدید خواهند آورد که من در این نوشتار به این عوامل اشاره خواهم داشت.

1-سطح دشواری دروس. در این سال هم تعداد دروس بیشتر شده و هم سطح دشواری دروس . بنابراین نسبت به سال های قبل مدت زمان بیشتری باید صرف مطالعه دروس بشود . آمار قبولی مدارس در این پایه تحصیلی بسیار نگران کننده است.

3-نوجوانی و بلوغ . در مصاحبه های بالینی با نوجوانان همواره از حس تنبلی و حوصله نداشتن می شنویم. در پسرها این سن بدترین زمان از لحاظ میزان تمرکز و پایبندی به برنامه ریزی تحصیلی است . روحیه نوجوان در طول هفته ها مرتب تغییر می کند و ما شاهد روزهای خوب و روزهای بد آنها هستیم. بدیهی است در بروز مشکلات اینچنینی نیاز به کمک گرفتن از مشاور می باشد.


4-  گروه های دوستی. توجه به فعالیت های خارج از منزل و گروه های دوستی از هر نوع در این سن زیاد می شود و در نتیجه زمان کمتری به درس خواندن اختصاص  داده می شود  از اینرو نظارت والدین و داشتن نظم در خانه بسیار مهم است.


5-  ضعف در خواندن و حساب کردن. شاید باورش سخت باشد اما تجربه بیست سال کار کردن با دانش آموزان سال اول دبیرستان به من نشان داده که آنها یا دقیق تر بیش از یک سوم از آنها عملکرد بسیار ضعیفی در خواندن دارند . آنچه را
می خوانند نمی فهمند و سرعت خواندن آنان نیز کم است . تنها راه فرار برای آنان پناه بردن به جزوه دبیر است که گاه مشاهده کردم جملات عجیبی در جزوه نوشته شده که آنهم به خاطر ضعف در نوشتن و سریع نوشتن است.
گروه بزرگتری از دانش آموزان نیز ریاضیات وحشت دارند و تنها کاری که می کنند حفظ کردن راه حل و کپی کردن جواب از روی کتاب های کمک آموزشی یا همکلاسیان خود می باشد.


   چه باید کرد؟


به نظر من تشکیل کلاس های پایه مفهومی در ریاضی و مهارت خواندن که فارغ از کتاب درسی باشد و به طور بنیادین دوباره مفاهیم را از پایه شروع کند می تواند به این دانش آموزان کمک کند.

3 years ago
#1282 نقل قول
برگزاری تست های روان شناسی در این سال
دانش آموزگرامی دقت نمایید :
از سال تحصیلی 96-95 تست ها بصورت آن لاین برگزار می شود. دانش آموزان گرامی می بایست در سایت همگام رفته و در قسمت آزمون ها پاسخ نامه  تستهای رغبت و توانانیی را پر کنند .
از آن جایی که تعداد سولات این تست ها زیاد است بایستی از قبل زمان لازم را پیش بینی نمایید.


one year ago
#1705 نقل قول
برگزاری آزمون ها بصورت آن لاین در پایه نهم
خبرهای رسمی حاکی از این است که نحوه برگزاری آزمون های توانایی و رغبت  در سال جاری بصورت آن لاین برگزار شود
اولین نفری که مطلع می شود، باشید!